Siatki antyerozyjne

Siatki antyerozyjne Siatki antyerozyjne zwane także matami przeciwerozyjnymi znajdują zastosowanie przy zabezpieczeniach skarp zboczy, nasypów. Siatki tego typu zapewniają one ochronę przed erozją powierzchni gruntu oraz pomagają zakorzenić się roślinności. Maty i siatki przeciwerozyjne stosowane są szeroko w budownictwie drogowym, kolejowym, hydrotechnicznym i innych.

Jednym z podstawowych celów montowanych siatek jest ochrona roślinności na etapie ukorzeniania. Zabezpieczają przed erozją np. na skutek wód opadowych. Po zakorzenieniu się roślin, podstawą stabilizacji może stać się naturalna wegetacja.

W zakresie siatek możemy zaproponować m.in. siatki antyerozyjne Envirofelt CO oraz siatki antyerozyjne Polymat.

Pierwszym rodzajem mat antyerozyjnych są siatki Polymat . Są to trójwymiarowe siatki oparte na wzmocnionych włóknach polipropylenowych. Zapobiegają erozji podtrzymując humus i rozwijającą się roślinność.

Drugi rodzaj to maty-siatki antyerozyjne Envirofelt CO. Jest to biodegradowalna siatka pozwalająca na ochronę przed erozją szczególnie w początkowym okresie ukorzeniania się roślin. Biodegradacja ma miejsce dzięki temu, że jest ona zbudowana z naturalnych włókien kokosowych.

Mata pozwala uniknąć erozji powierzchniowej gruntu na stromych skarpach. Przytrzymuje humus i wspiera rośliny. Dodatkowo rozkładające się przez 5 lat włókna pełnią rolę nawozu. Po ukorzenieniu się roślin stabilizację gruntu zapewnia wegetacja naturalna.

Obie rodzaje siatek antyerozyjnych mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie jest potrzeba pokrycia trawą i roślinnością stromych skarp i zboczy, brzeg rzek, jezior, zbiorników wodnych, kanały, nasypy, wykopy, ekrany dźwiękoszczelne, przykrycia składowisk i inne.

Elastyczność siatek pozwala na ich łatwe dostosowywanie się do podłoża. Dodatkowo materiały z których wykonane są siatki Polymat i Envirofelt CO są odporne biologicznie, chemicznie oraz przyjazne dla środowiska.
Strona główna | O firmie | Znaki drogowe | Akcesoria drogowe | Kontakt