Envirofelt CO - Maty przeciwerozyjne

Naturalna wegetacja jest najbardziej skutecznym i przyjaznym dla środowiska sposobem ochrony skarp przed erozją. Jak jednak bronić się przed erozją w krytycznym okresie ukorzeniania się roślinności? Stosując produkt, który zapewni wystarczające zabezpieczenie w pierwszej fazie wzrostu roślin, a potem pozostawi ochronę przeciwerozyjną naturalnej wegetacji. Takim właśnie produktem są maty przeciwerozyjne z naturalnych włókien kokosowych - Envirofelt CO!

Envirofelt CO są to maty chroniące przed erozją, ulegające biodegradacji, składające się w 100% z naturalnych włókien kokosowych. Zapobiegają one erozji powierzchniowej gruntu na stromych skarpach, utrzymują humus wspierając rośliny podczas krytycznej fazy ukorzeniania się, zapewniając w ten sposób skuteczne i trwałe zazielenienie skarp. Naturalny proces rozkładu włókien kokosowych wspomaga wzrost roślin - maty dodatkowo pełnią rolę nawozu. Pięcioletni okres trwałości Envirofelt CO gwarantuje optymalny czas dla odpowiedniego ukorzenienia się roślin. Naturalna wegetacja może rozwijać się bez przeszkód, aby w końcowym efekcie zapewnić stabilizację gruntu.

Zastosowanie:

Envirofelt CO jest optymalnym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie planuje się trwałe zazielenienie skarp, a wegetacja naturalna może zapewnić długotrwałą ochronę przed erozją.

Envirofelt CO stosowany jest na skarpach i brzegach rzek, jezior, zbiorników wodnych i kanałów, jak również nasypach drogowych i wielu innych.

Dokumenty do pobrania

Opis produktu PL - pobierz
Dane techniczne PL - pobierzStrona główna | O firmie | Znaki drogowe | Akcesoria drogowe | Kontakt